Ви тут: ГоловнаПослугиОртопедична стоматологія
Запис
 1. Ім'я(*)
  Пожалуйста, укажите Ваше имя
 2. Номер телефону(*)
  Пожалуйста, укажите номер телефона для связи
 3. Виберіть дату(*)
  Неверный Ввод
 4. Що турбує(*)
  Пожалуйста, укажите что Вас беспокоит
 5. Перевірка(*)
  Перевірка
  Помилка вводу

Ортопедична стоматологія

Найчастішою причиною руйнування зубів є карієс і його ускладнення, в результаті яких відбувається загибель пульпи (або «нерва», як кажуть в народі). В результаті зуб залишається без судин і нервів, не отримує харчування і стає крихким, як крейда. Стоматологи, напевно, єдині лікарі, які залишають мертві органи в організмі людини. На щастя, такі зуби не сприймаються як чужорідне тіло і не відторгаються організмом, тому є можливість їх відновити і зберегти на довгі (або не дуже) роки.
З зубом при ураженні пульпи можна зробити 3 основні маніпуляції: лікування, відновлення, збереження.

Лікування передбачає усунення всіх вогнищ інфекції, запалених тканин і герметичне пломбування кореневих каналів, в яких знаходилася ця сама пульпа. Більшість зубів після цього відновлюється звичайної пломбою і деякий час успішно функціонують і навіть чимось схожі на справжні.

1 0Саме на цьому етапі виникає проблема. Справа в тому, що будь-який композитний пломбувальний матеріал ефективно приклеюється тільки до «живому» зубу. Тому до депульповані (тобто без пульпи) він фіксується тільки механічно (і тільки продавці пломбувальних матеріалів стверджують, що це не так). У свій час для зміцнення пломби були дуже популярні стандартні штифти, які у вигляді стрижнів вводилися в корінь і служили додатковою опорою. Як показала практика, при великих обсягах руйнування це не саме вдале рішення. Чому? Все просто: Якщо пломба не приклеюється до зуба, то вона просто «висить» на стандартних, які не відповідають формі кореня штифтах (рис.1). Про якусь монолітності конструкції годі й казати. Якщо порівняти порожнину рота з сейсмонебезпечній зоною, де в процесі жування відбуваються до тисячі мікрострусів зубів, стає зрозуміло, чому через деякий час відбувається руйнування реставрації (рис.2).
2 1

За першим законом Мерфі, якщо якась неприємність може статися, вона обов'язково трапиться, і в самий невідповідний момент - як правило, десь у відрядженні або у відпустці, на море, коли відвідування стоматолога абсолютно не входить у плани. Виникла проблема може доставити масу далеко не найприємніших відчуттів: гострі краї ріжуть мову, біль, застрявання шматочків їжі між зубами, а якщо ще й при посмішці видно ... Добре, якщо зуб відколовся вище ясна - ще є можливість виправити ситуацію і обійтися «малою кров'ю ", А якщо немає? Тоді лікування проводиться за допомогою «витончених» щипців і зуб, на який було витрачено Ваш час, сили і засоби, піде з корінням, не попрощавшись. Хотіли б Ви такого розвитку подій? Ні. Ми теж так вважаємо.

3 0

Отже, не кожне відновлення зуба має на увазі його збереження на довгі роки (рис.3). Якими ж методами реставрації зруйнованих зубів без «нервів» володіє сучасна стоматологія 21 століття? Ми вже говорили, що без харчування зуб стає крихким і слабо справляється з основною своєю функцією - жуванням. Так, може, варто замінити ці ослаблені залишки емалі на щось більш міцне, зберігши не руйнування його основу - корінь? Бажано, щоб майбутня реставрація представляла собою приклад монолітного будови з міцним фундаментом.

 

У своїй практиці для збереження таких зубів і продовження терміну їх служби ми використовуємо індивідуально виготовлені надбудови, укріплені в корені і повторюють його форму, і штучні керамічні коронки, які максимально відтворює розмір, колір і форму природного зуба.

 

Як це відбувається? На першому етапі необхідно побудувати міцний фундамент. Процедура ця абсолютно безболісна і нагадує знайоме багатьом жінкам нарощування нігтів. Після підготовки кореня (Мал.4,5) майбутня основа зуба відновлюється акрилом (рис.6).

 

4 1 5 1 6 1 7 1

Заготовка (рис.7) передається в лабораторію і відливається з металу. На зуб виготовляється тимчасова конструкція, яка забезпечує естетику і дозволяє не знижувати якість життя на час лікування. Після відливання з металу це мініатюрне виріб цементується в корені (ріс.8,9). Така конструкція, виготовлена індивідуально для зуба, як правило, ставиться на весь термін його служби.

8 1 9 1

Більшість жувальних зубів мають непаралельне коріння, тому вкладка може складатися з декількох частин, які ідеально відповідають один до одного (ріс.10-14).

10 11

12 14

Як бачите, виготовлення вкладки є кропіткої, ювелірної роботою, але час, витрачений на її виготовлення, виправдовується тим терміном, яке потерпілий зубок проведе в роті, на своєму місці.
15 1

З яких металів можна виготовити вкладки?

Можна запропонувати 3 варіанти сплавів:

 • хромонікелева сталь;
 • срібно-паладієвий сплав;
 • сплав з вмістом золота (рис.15).

Всі вони сертифіковані і можуть застосовуватися в стоматології. У чому ж тоді розходження? По-перше, срібні і золоті сплави більше відповідають механічними властивостями зуба. По-друге, все більше людей мають алергічні реакції на нікель, що входить в сталь. Крім того, додаткове виділення іонів золота або срібла (пам'ятаєте народний спосіб очищення води?) Знижує ймовірність розвитку каріозного процесу навколо реставрацій.

16 17

Після того, як відновлений фундамент, виникає питання, з чого ж виготовити решту (рис.16,17). Напевно, кожен, хто зіткнувся з такою проблемою, бажає, щоб реставрація зуба була якомога більш довговічною, міцної, забезпечувала максимальну естетику і не чинила на організм побічних дій. Сучасні штучні надбудови мають каркас і керамічне покриття. Залежно від матеріалу виділяють два основних типи - металокерамічні (керамічне облицювання наноситься на металеву основу) і безметалеві (облицювання наноситься на основу з діоксиду цирконію).

 

 Металокерамічні коронки (рис.18) - найбільш поширений варіант відновлення, відносно недорогі, досить швидко виготовляються, забезпечують задовільну естетику. Але є деякі нюанси, які можуть вплинути на очікуваний Вами результат. По-перше, природні зуби володіють деякою прозорістю, а наявність металевого каркаса далеко не завжди дозволяє зробити реставрацію неотличимой від зубів поруч. У деяких ситуаціях це мало помітно, але може проявитися через 5-7 років носіння коронки у вигляді сірого обідка близько ясна і значно порушити гармонію посмішки.

 

По-друге, при виготовленні металевого каркаса відбувається деформація металу. Вона незначна, але все-таки знижує точність прилягання коронки до зуба. До чого це може призвести в майбутньому? Людське око цей зазор не бачить, але його дуже швидко знаходять бактерії, що живуть в порожнині рота і сприяють накопиченню нальоту. Це не настільки небезпечно при адекватної гігієни (індивідуальної і регулярної професійної), але при погрішності в догляді за порожниною рота і коронкою зокрема, може розвинутися каріозний процес і всі старання, спрямовані на продовження життя зуба, будуть марні. Напрошується питання - як же знизити ймовірність розвитку карієсу під коронкою?

 

Існують 2 варіанти вирішення проблеми: потрібно або зробити каркас з металу, який буде знижувати утворення нальоту, або уникнути виникнення зазору. При першому варіанті рекомендовано використання благородних і дорогоцінних металів, про які ми вже говорили. Виділення іонів срібла або золота створить додаткові проблеми у бактерій і знизить імовірність виникнення Ваших.

19 1

З одного боку, це добре, але з іншого - говорить про те, що раз метали впливають на бактерії, то і на нас з вами теж можуть якось вплинути. В основному, це характерно для сталі, що містить нікель, який у деяких людей викликає алергію.

 

Сучасним варіантом вирішення проблеми точності прилягання, естетики та сумісності з організмом є застосування високотехнологічної кераміки - діоксиду цирконію (рис.19) - неметалічної матеріалу, що володіє високою міцністю, біоінертністю і максимальної естетичністю завдяки своїй білій забарвленням і напівпрозорості.

 

Але як зробити роботу максимально точною, без деформацій і усадки матеріалу? Якщо рука людини не може зробити чудо, це не означає, що воно неможливе. У даній ситуації на допомогу приходять комп'ютерні технології.

 

Завдання лікаря полягає в ретельній обробці зуба і зняття якісного відбитка (відбитка (рис.20)), що забезпечить передачу комп'ютера і техніку необхідних даних. Ми намагаємося приділити цьому процесу багато уваги, щоб ця інформація була максимально точною (рис.21).

 

20 21

22 23

Після отримання задоволення від примірки точного каркаса настає
самий творчий процес-нанесення керамічного облицювання, в процесі якої відтворюються індивідуальні особливості Ваших зубів (форма, розмір, рельєф, прозорість, текстура і т.п.) (ріс.23-25). Але для того, щоб робота була не тільки естетична, але і зручна під час жування все реставрації виготовляються з використанням апарату, що імітує рух вашої щелепи - артикулятора. Після остаточної примірки робота фіксується на зуб (рис.26).


24 26

Саме такі реставрації, що дозволяють максимально точно, міцно і естетично відновити втрачені тканини, дозволять Вашій потерпілому зубок ще довго радувати свого власника природною красою і повноцінною функцією.

Не погано?

Наведемо ще приклади: Вид на етапах роботи (рис.27), Кронка (рис.28), вид готової роботи (рис.29).

27 29

Останнє редагування Середа, 07 лютого 2018 17:45
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
:

Відгуки клієнтів

Чому лікуватися у нас?

 •  Індивідуальний підхід
 • Кращі медикаменти і препарати
 • Найсучасніше обладнання
 • Програма лояльності