Версія для друку

Дитяча стоматологія

Як розвивається карієс молочних зубів?

101

У залишках їжі, що не вичищені з зубів, поселяються бактерії. Харчуються ці мікроорганізми в основному вуглеводами і цукрами. Коли їжі для бактерій багато - вони починають швидко розмножуватися. Формується зубний наліт. Зубний наліт - це самі бактерії, продукти їх життєдіяльності і залишки їжі. Наліт має високу в'язкість, він міцно прикріплюється до поверхні зубів і видалити його звичайною щіткою досить важко.

Кислота з дня у день впливає на емаль зубів і руйнує її. Починається демінералізація емалі, коли з гладкою вона перетворюється в пористу. Мінеральні компоненти поступово вимиваються. Всі ці процеси протікають безсимптомно до тих пір, поки бактерії не виконають в емалі отвір. Якщо це трапилося (а на молочних зубах емаль дуже тонка, особливо в областях між зубами та біля ясен), бактерії легко добираються до дентину.

 

Дентин - це основна тканина зуба. Вона набагато м'якша емалі, оскільки на 75% складається з органічних речовин і тільки на 25% - з неорганічних. Зрозуміло, що дентин руйнується ще швидше, ніж емаль, тому каріозні зуби до пори до часу виглядають не так і погано. В емалі видно лише маленький отвір, однак всередині зуба руйнування можуть бути набагато ширшими.

Пульпіт

Каріозний процес може зруйнувати дентин настільки, що мікроби потраплять на пульпу зуба. Тоді починається ускладнення карієсу - пульпіт. Зверніть увагу - у маленьких дітей в молочних зубах пульпа, в результаті інфекційного процесу іноді гине, минаючи стадію гострого запалення, тому захворювання часто протікає практично безсимптомно, тобто без болю.

Однак хвороба є хвороба, і якщо дитина не скаржиться на біль, це не означає, що з зубами у нього все в порядку. Отже, бактерії потрапили на пульпу зуба (пульпа - це артерії, вени і нерв), і в ній починається запалення. Пульпа швидко гниє, а бактерії проникають ще далі - в корінь зуба і за його межі.

Періодонтит

Наступне ускладнення карієсу - це періодонтит. Бактерії з кореня зуба виходять в навколишні тканини, запалюється кістка. Ось тут вже можуть початися серйозні болі, у дитини піднімається температура, може распухнуть щока. Периостит - запалення окістя - дуже серйозне і небезпечне захворювання, до якого ніяк не можна допускати.

Як лікується карієс та його ускладнення?

З ураженого зуба видаляються всі хворі, демінералізованої, розм'якшені тканини, інфіковані бактеріями. Зуб стерилізується за допомогою озону або лазера, а дірочка герметично закривається спеціальними реставраційними матеріалами. Хід в зуб бактеріям закритий. Тепер він зможе дожити до зміни молочних зубів постійними.
31-1-hirurgija-v-detskoj-stomatologii

Лікування пульпіту і лікування періодонтиту - починається також з видалення змінених, зруйнованих тканин зуба, далі йде створення доступу до кореневих каналів, їх обробка, стерилізація антисептиками, озоном, світлом лазера. Пломбувати канали молочних зубів можна тільки спеціальними пастами, щоб зберегти їх здатність до розсмоктування перед прорізуванням постійних зубів. Потім слідує відновлення зуба постійною пломбою.

Багато батьків вважають, що молочні зуби немає сенсу лікувати, оскільки вони все одно зміняться. Однак зупинити руйнівний процес і видалити вогнище інфекції з порожнини рота просто необхідно. Адже присутність величезної кількості гнильних і інших хвороботворних бактерій в роті дитини знижує імунітет, підвищує ризик виникнення всіляких ГРЗ, фарингітів, ларингітів і навіть захворювань шлунково-кишкового тракту.

Пломбувальні матеріали

Сучасні композитні матеріали - довговічні, гігієнічні та естетичні - до недавнього часу взагалі не застосовувалися в дитячій стоматології через необхідність ретельно просушувати зуб і чекати повного затвердіння самого матеріалу і клею, на який він кріпиться. У повсякденній практиці ми використовуємо тільки светоотверждаемие матеріали з коротким періодом схоплювання і спеціальні ізолюючі зуб від слини системи, що забезпечують сухість зуба під час маніпуляцій.

Предметом особливої ??нашої гордості є улюблені вже багатьом дітлахам та їхнім батькам різнокольорові пломби. Це спеціальний компомерний матеріал для пломбування молочних зубів з тривалим виділенням фтору, хорошою полірованого і чудовою естетикою семи кольорів з сяючими вкрапленнями. З його допомогою лікарям вдається перетворювати лікування в захоплюючу гру. 

За час існування нашої клініки ми виробили наступні принципи роботи з дітьми: 

  • У перші відвідини лікар знайомиться з дитиною, налагоджує контакт, проводить огляд, намічає попередній план лікування і проводить професійну гігієну порожнини рота дитини. По закінченню Вам дадуть рекомендації по догляду за зубами дитини, харчування і гармонійному розвитку зубощелепної системи.
  • Ми НЕ ПРОВОДИМО ЛІКУВАННЯ В ПЕРШЕ ВІДВІДУВАННЯ, якщо дитина не йде на контакт, тому що це порушує технологію установки хороших взаємин з маленьким пацієнтом і може привести до небажаних наслідків.
  • Ми проводимо обстеження порожнини рота і робимо необхідну кількість діагностичних рентгенівських знімків, якщо необхідно, направляємо на ортопантомографія (знімок обох щелеп). Ми вважаємо обов'язковим комплексний підхід в діагностиці і лікуванні, тому в ході обстеження та складання плану лікування може знадобитися консультація лікаря-ортодонта, хірурга і педіатра. На основі повної діагностики ми складаємо точний план лікування.
  • Ми рекомендуємо звертатися до дитячого стоматолога вчасно, не чекаючи виникнення гострого болю в зубі або щелепи, тому що якісне лікування має на увазі довірчі відносини між лікарем і дитиною, чого важко досягти відразу, при першому відвідуванні. До того ж при гострому запаленні часто неможливо забезпечити безболісність процедури.
  • Ми НЕ ЛІКУЄМО дітей проти їх волі. Для цього ми постійно вивчаємо майстерність комунікації з маленькими і наляканими дітьми, а також зібрали всі найсучасніші технології по забезпеченню безстрессового лікування. Взаємовідносини маленького пацієнта з лікарем - це контакт двох малознайомих людей, і, незважаючи на професіоналізм наших лікарів, іноді бажаної дружби не трапляється. Тому Вам можуть порекомендувати спробувати лікуватися в іншого лікаря-стоматолога нашої клініки.
  • Ми вважаємо основним завданням забезпечити санацію порожнини рота (повне вилікування), профілактику стоматологічних захворювань та навчання гігієні, щоб Ваші діти більше ніколи в житті не знали проблем із зубами!
  • Надалі ми вважаємо за свій обов'язок, своєчасно запрошувати пацієнтів по телефону на продовження лікування або плановий профілактичний огляд кожні шість місяців.
  • Дотримуючись цих простих правил ми гарантуємо, найсучасніше стоматологічне лікування, дбайливий підхід і особливе ставлення до кожного нашого гостя.

 

Останнє редагування Середа, 07 лютого 2018 16:48
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Ka-Dent

Останні з Ka-Dent