Ви тут: ГоловнаРекомендації
Запис
 1. Ім'я(*)
  Пожалуйста, укажите Ваше имя
 2. Номер телефону(*)
  Пожалуйста, укажите номер телефона для связи
 3. Виберіть дату(*)
  Неверный Ввод
 4. Що турбує(*)
  Пожалуйста, укажите что Вас беспокоит
 5. Перевірка(*)
  Перевірка
  Помилка вводу

Про почуття  

Цілком нормально, що, приводячи дитину до стоматолога, батьки відчувають хвилювання, переживають про те, як все пройде. А якщо у дитини біль, то страждають разом з ним. Можливо, відчувають себе винуватими, і хочуть скоріше змінити ситуацію, полегшити страждання малюка.

Дві основні поради:
1. Якщо у дитини біль. 

 • переконайте її в тому, що стоматолог ій допоможе, позбавить від болю, а саме лікування буде безболісним.

2. Якщо болю немає і чекає перший візит до стоматолога.

 • не слід застерігати дитини, в дусі: «Не бійся», «буде не страшно», «це не боляче» і т.п. Вона ще не знає, що треба чогось боятися.

Міфи, що стосуються догляду за зубами

Шість міфів про догляд за зубами

Чистити зуби, користуватися зубною ниткою і двічі в рік перевірятися у стоматолога - ось стандартний набір правил людини, яка хоче зберегти здоров'я зубів. Однак догляд за зубами потрібен не тільки для білосніжноґ посмішки. Стоматологи з Університету Тафта (США) опублікували статтю, в якій викрили деякі міфи про здоров'я зубів. Вчені також пояснюють, як харчування впливає на стан зубів у дітей, підлітків, майбутніх матерів, дорослих і літніх людей.

Міф №1: Погані зуби не впливають на решту організму
Багато майбутніх матерів не знають, що їх харчування може впливати на розвиток зубів у дитини. Якщо мати погано харчувалася під час вагітності, дитина частіше відчуває проблеми з зубами в дорослому житті. «Якщо дитині з 16 тижнів до 4 місяців внутрішньоутробного життя не вистачає кальцію, вітаміну D, вітаміну А, білків або калорій, зуби можуть розвиватися неправильно», - каже Carole Palmer, одна з авторів дослідження. За деякими даними, нестача вітамінів В6 і В12 може призводити також до таких вроджених дефектів, як заяча губа і вовча паща.
Карієс, найпоширеніше захворювання зубів, у дітей зустрічається в п'ять разів частіше, ніж, наприклад астма. «Якщо у дитини болять зуби, він не може зосередитися під час уроків, а також їсть тільки їжу, яку легко жувати, але яка менш живильна, наприклад, булочки і тістечка замість фруктів і овочів», - пояснюють стоматологи.
Міф №2. Більше цукру - більше карієсу
Важливо не те, скільки цукру ви їсте, а те, скільки цукру безпосередньо стикається з зубами. Повільно розсмоктуються цукерки, солодкі напої знаходяться в роті довше, ніж інші солодощі. Це збільшує час зіткнення зубів з кислотами, які виробляють з цукру бактерії, що живуть у роті.
За даними деяких досліджень, підлітки отримують близько 80% вуглеводів з солодких напоїв. Їх постійне вживання збільшує ризик карієсу. Напої, що не містять цукру, а також кислі напої, наприклад лимонади, вважаються менш шкідливими для зубів, але при постійному вживанні, вони можуть руйнувати емаль.
Міф №3. Карієс в молочних зубах - це не страшно
Вважається, що якщо у дитини вражений карієсом молочний зуб, це не страшно, адже молочні зуби все одно випадуть. Стоматологи пояснюють, що карієс в молочному зубі може впливати на розвиток коронки постійного зуба. Якщо молочний зуб випадає або віддаляється завчасно, постійний зуб може прорізатися в неправильному положенні, що потребуватиме ортодонтичного лікування в подальшому.
Міф №4. Остеопороз вражає тільки хребет і стегнову кістку
Остеопороз також впливає на зуби. Зуби закріплені в кістках щелеп, які також можуть бути вражені остеопорозом. Брак кальцію, вітамінів D і К впливає на щільність кісток щелепи, також, як і на щільність інших кісток. Тканини щелеп, ясен, губ, піднебіння постійно оновлюються протягом життя. Щоб підтримувати ці тканини в хорошому стані, потрібна правильна дієта.
Міф №5. Зубні протези дозволяють краще харчуватися
Якщо протези не зовсім підходять, людина починає харчуватися їжею, яка легко жується,  відмовляючись від фруктів і овочів. «По-перше, протези повинні бути зручними. Але навіть якщо людина відчуває певний дискомфорт, він може їсти варені овочі, консервовані фрукти, фаршироване м'ясо. Також потрібно випивати достатню кількість рідини, або використовувати жувальну гумку без цукру, що уникнути сухості в роті », - каже Carole Palmer.
Міф №6. Карієс - проблема молодих
У дорослих і літніх людей опускання ясен може привести до розвитку прикореневого карієсу. Антидепресанти, діуретики, антигістамінні препарати зменшують слиновиділення, що також підвищує ризик карієсу. Часте пиття води допомагає вирішувати цю проблему.
Цукровий діабет, який частіше зустрічається з віком, є фактором ризику пародонтозу. У діабетиків пародонтоз зустрічається в два рази частіше, ніж у людей, які не мають діабету. Пародонтоз, в свою чергу, погіршує перебіг цукрового діабету, так що ретельний догляд за зубами допомагає краще контролювати діабет.
За матеріалами "Nutrition Today".
Джерело: Medlinks.ru

Шкода, що наносить кола

Кола як і будь-яка інша газована вода дуже шкідливі для зубної емалі

Велика кількість коли здатна привести до проблем із зубами. Ефект вчені порівнюють з метамфетаміном або крек-кокаїном.

Як розповідається в останньому випуску журналу General Dentistry, у 30-річної жінки, яка випиває по два літра коли в день протягом 3-5 років, спостерігалися ті ж проблеми зубів, що і у 29-річного наркомана, який «сидів» на метамфетаміні, і у 51-річного чоловіка, який тривалий час споживав крек, повідомляє Meddaily.

Скопіювати до Непреємний запах з роту

У медичній науці поганий запах з рота називається галітозом. У більшості випадків поганий запах викликаний проблемами в ротовій порожнині.

Бактерії, які розщеплюють залишки їжі, виділяють летючі сірчисті з'єднання з неприємним, різким запахом. Їжа і бактерії накопичуються в проміжках між зубами і на задній частині язика. Галітоз часто є ознакою недостатньої гігієни порожнини рота.

Цікаві факти про стоматологію

 • Не так давно зубні протези були популярним весільним подарунком на Британських островах, тому що люди очікували, що досить скоро втратять всі зуби і прискорювали процес видаленням зубів у відносно молодому віці.
 • Мао Цзедун, як і багато китайців в той час, відмовлявся чистити зуби. Замість цього він полоскав рот чаєм і пережовував чайне листя. "Навіщо чистити? Хіба тигр коли-небудь чистить зуби?", - говорив він.
 • Зубні щітки з нейлоновою щетиною вперше з'явилися в 1938 р.. Однак щітки з щетиною з інших матеріалів існували задовго до цього. Так, в Китаї перші такі щітки з'явилися в 1498 р Матеріалами для них служили свиняча щетина, кінський і борсуковий волос.

І ще трохи про сучасне виправлення прикусу

Сьогодні здається, що для виправлення зубощелепних аномалій в ортодонтії використовуються хіба що тільки брекети. Часом складається таке відчуття, що брекети існували, ну якщо не завжди, то вже дуже віддавна. Але давайте заглянемо в історію даних ортодонтичних апаратів, і спробуємо з'ясувати, скільки ж їм років, і хто ж їх винайшов.

Виявляється, історія брекет-системи починається з 18 століття, коли в 1776 році, П'єру Фошару прийшла геніальна думка про те, що виправляти прикус і переміщати зуби, направляючи їх в правильне положення, можна за допомогою незнімних ортодонтичних апаратів.

Ведемо дитину до стоматолога

Є небезпека запізнитися!

Немає нічого гіршого, якщо дитина вперше потрапить до зубного лікаря, коли у нього виникли якісь проблеми - зубний біль, запалення або травма. В ідеалі його перша зустріч з цим лікарем повинна відбутися в 1рік: лікар перевірить, як розвиваються зубки, що пррізались, стан емалі, ясен і т.д. Зараз нерідко карієс у малюків починає розвиватися з 8-10 місяців. Причому, з різних причин - позначається спадковість, неправильне харчування мами під час вагітності, штучне вигодовування і, звичайно, невміння дорослих правильно доглядати за першими зубками дитини.

У маленьких дітей карієс розвивається дуже швидко і часто не викликає болю. Руйнуючісь молочні зуби - велика небезпека для зачатків зубів постійних, і, крім того, гарячий запальний осередок в організмі - стоматологічна інфекція - може проникнути в різні органи. Тому в ідеалі, щоб запобігти настанню карієсу, дитину потрібно показувати стоматологу раз на півроку.

А що ми знаємо про видалення зубів ???

Щипці або жаба?

Найперша, яка дійшла до нас, згадка про видалення зубів припадає на VI століття до нашої ери. Вперше цей складний процес був описаний в давньо індійському трактаті «Аюрведе». Для видалення зубів стародавні лікарі використовували спеціальні щипці, а щоб не лякати пацієнтів, хватальну частину щипців робили у вигляді морди тваринки, найчастіше кішки.

У Стародавньому Китаї до видалення зубів підходили ще більш творчо. На хворий зуб попередньо клали миш'як або жир місцевої зеленої жаби, щоб зуб поступово відмирав і розхитувався, після чого зуб виривали також за допомогою щипців.

 

Кожен батько чи матір, які відповідально підходить до здоров'я своєї дитини, знають, що дитячий карієс - це хвороба, що не терпить зволікання в лікуванні! Це означає, що варто тільки з'явитися першим ознаками цього захворювання, вам тут же слід починати лікування карієсу молочних зубів своєї дитини, адже чим раніше ви це зробите, тим більше гарантій, що ваш малюк виросте з рівними, красивими і здоровими зубами.

Як лікується дитячий карієс?

Відгуки клієнтів

Чому лікуватися у нас?

 •  Індивідуальний підхід
 • Кращі медикаменти і препарати
 • Найсучасніше обладнання
 • Програма лояльності